Rekomendacje i podziękowania:

Budownictwo i inżynieria:

  • Egis Projects Polska Sp. z o.o.
  • ASTER Astaldi S.p.A., T.M.E. S.p.A. Termomeccanica Sp. c. - "Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego"
  • JWW Inwest S.A. (projekt rozbudowa Elektrowni Bełchatów)
  • Mostostal Zabrze Zakład Montażowo – Produkcyjny Częstochowa Sp. z o.o. (budowa spalarni śmieci Plymouth)
  • Grupa ZARMEN (w ramach Inwestycji Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o. - „Budowa innowacyjnej i przyjaznej środowisku baterii koksowniczej w Częstochowie”)
  • Astaldi S.p.A. (projekt-rozbudowa Międzynarodowego Portu Lotniczego, Kraków-Balice)
  • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "INTERCOR" Sp. z o.o.
    • Minimax Polska Sp. z o.o. (projekt rozbudowa Elektrowni Połaniec)
    • Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych "FAKTORIA" s.j.
    • P.H.P.U. KRAWPOL - hurtownia budowlana, firma remontowo budowlana
    • Alwex Spółka z .o.o.
    • BIS Izomar Sp. z o.o. (projekt rozbudowa Elektrowni Połaniec)
    • Zakład Robót Drogowych "DIORYT" Musiał, Wach, Rotyński Spółka Jawna
    • ZRD i TZ "ROMUS" Jerzy Musiał, Maciej Rotyński Spółka Jawna
    • Przedsiębiorstwo P.H.U. Techmont-Bis Jakub Mrokowski
    • Zakład Remontowo Handlowy REDBUD Ryszard Michalczyk
    • PPHU Mirbud
    • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PARTNER - Marek Szczepański
    • Dombud (skład budowlany)
    • Ryszard Hulboj Usługi Inwestorskie
    • Usługi Remontowo Budowlane Anna Spławska
    • Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane „Drobet” – Agnieszka Kmiecik
    • PLAST – BUD Sp. z o.o.
    • Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Konstel
    • Budex - Andrzej Sikora
    • Zakład Blacharsko Dekarski "Spójnia"
    • Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowa TERMOBUD W Połacik Sp. J.
    • TERMOBUD INWEST W Połacik R Bodanko s. c.
    • Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowa TERMOBUD W Połacik R Bodanko s.c.
    • INTELYO Sp. z o.o.
    • Usługi Budowlane RADCADIS Piotr Radkowski
    • AD-BUD Sp. z o.o.
    Rozwiń

Firmy produkcyjne:

  • TRW Polska Sp. z o.o.
  • Cemex Polska Sp. z o.o.
  • Delicpol Sp. z o.o.
  • Die-Tech Sp. z o.o.
  • Minova Arnall Sp. z o.o.
  • Odlewnia Żeliwa Wulkan S.A.
  • TeknoAmerBlok Sp. z o.o.
  • SZAR Spółka Akcyjna
    • Renevis Sp. z o.o.
    • Nowodworski Spółka Jawna
    • BIG-WOOD Alicja Danek
    • Odlewnia Żeliwa TERLECKI Sp. z o.o. Sp.k.
    • Grupa ZARMEN
    • Przedsiębiorstwo Farb Przemysłowych Prochem Sp. z o.o.
    • F.P.H.U. ”Borsetta”
    • Codefine Polska Sp. z o.o.
    • CALVERO Sp. z o.o. Sp.k.
    • Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „bocar” Sp. z o.o.
    • UniMould Sp. z o.o.
    • Z.P.H.U. „Dawid" – producent garniturów
    • JFC - Johnny Friday Cards - Janusz Piątek
    • KIEPUREX Sp. j. A.P.P. Kiepurowie
    • Test Systemy Uszczelniające J. W. Okularczyk M. M. Stępień Spółka Jawna
    • Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne ALPIPROD Sp. z o.o.
    • Megis Sp. z o.o.
    • Pracownia Informatyki NUMERON Sp. z o.o.
    • P.P.H.U ADEX Adrian Antoniak
    • Dreier W.Połacik Spółka Jawna
    • Rejs Sp. z o.o.
    • PRO-DRUT s.c. S.Rams&R.Zawadzki
    • Ribontech Sp. z o.o.
    • Drukarnia SERIX-BIS
    • Agencja Wydawnicza Technopol Sp. z o.o.
    • Altia Radom Sp. z o.o.
    • AMP POLSKA Mariusz Siulczyński
    • Pracownia Artystyczna Cer-Plast Mirosław Gawron
    • Zakład Produkcyjno Handlowy LINMOT
    • Zakład Produkcyjno Handlowy ADA Krzysztof Klimas
    Rozwiń

Zakłady usług komunalnych:

  • SITA Południe Sp. z o.o. - Częstochowa
  • Remondis Sp. z o.o.
    • Oczyszczalnia Ścieków „Warta” S.A. w Częstochowie
    • Gminny Zakład Komunalny w Lelowie
    • Gminny Zakład Komunalny w Przyrowie
    • Zarząd Gospodarki Komunalnej Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu
    Rozwiń

Firmy handlowe:

  • G & G Sp. z o.o. (marka Terranova)
  • ALMA MAKET S.A.
  • Humanic Sp. z o.o.
  • Media-Markt Polska Sp. z o.o. Częstochowa Spółka Komandytowa
    • Sklep Spożywczo-Przemysłowy - Aleksandra Kuligowska
    • Wodmet
    • Celmax Sp. J.
    • Stanmot Sp. z o.o.
    • TESEO Polska Sp. z o.o.
    • Zakład Produkcyjno-Handlowy ADA Krzysztof Klimas
    • Zakład Handlowo-Usługowo-Produkcyjny KAC  Zbigniew Kaczyński
    • PAPIRUS Sp. J.
    • PHU Fuga Basińscy Sp. J.
    • Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego "Maskpol" S.A.
    • Sklep Ogólnospożywczy Jarosław Kościański
    • TS OIL Sp. z o.o.
    Rozwiń

Hotele i restauracje:

    • Hotel Skaut
    • Restauracja "San Lorenzo"
    • Restauracja EMBARGO
    • Zornica Sp. Komandytowa
    • Restauracja Viking
    • PPHU AMAZONKA
    • Stylehotels Sp. z o.o.
    Rozwiń

Instytucje samorządowe i rządowe:

  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie
  • Wojskowa Akademia Techniczna
  • Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
  • Sąd Okręgowy w Częstochowie
  • Prokuratura Okręgowa w Koninie
    • Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Częstochowie
    • Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Częstochowie
    • Filharmonia Częstochowska
    • Sąd Rejonowy w Myszkowie
    • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” Sp. z o. o. w Częstochowie
    • Urząd Gminy w Przyrowie
    • Gmina Lelów
    • Gminna Biblioteka Publiczna w Lelowie
    • Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie
    • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przyrowie
    • Dom Pomocy Społecznej w Turowie
    • Dom Pomocy Społecznej w Lelowie
    • Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Lelowie
    • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Zielonej
    • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim
    • Urząd Miasta i Gminy Żarki
    Rozwiń

Firmy usługowe:

  • P4 Sp. z o.o. (właściciel marki PLAY)
  • G4S Cash Services Sp. z o.o.
  • Securitas Polska Sp. z o.o.
  • TELBRIGE Sp. z o.o.
  • Zakład Doskonalenia Kadr „KOMAG” Sp. z o.o.
  • JWW Konstrukcje Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń" S.A.
    • Rafał Kowalski - Kancelaria adwokacka
    • STM Sp. z o.o.
    • Biuro Rachunkowe "FOKUS"
    • Ośrodek Szkolenia Kierowców "KODEKS"
    • „Falkor” S.C.
    • News Press wydawca Tygodnika Regionalnego „7 Dni”
    • Fabryka Promocji
    • ARG Performance – tuning i mechanika samochodowa
    • Galeria Dżalma
    • ERGONOM Tomasz Górski – usługi z zakresu bhp i szkoleniowe
    • Ośrodek Szkoleń Dróżdżewscy Janusz Dróżdżewski
    • Skup i Ubój Żywca Krzysztof Beleć
    • BUDUS s.c.
    • Ośrodek Szkoleniowy „VERUS”
    • @ALFANET Marcin Małolepszy
    • HARDWORK COMMUNICATIONS Piotr Celmer
    • Firma Usługowo Handlowa „Grafcolor” s.c.
    • Auto Szyby Alarmy – Grzegorz Cichoń
    • Biuro EKOMART s.c.
    • Biuro Podróży "ARTUR" Ewa Markowska
    • Biuro Podróży Rafa – Rafał Latos
    • Biuro Rachunkowe "Abakus" Irena Jończyk – Pawłowska
    • Biuro System Sp.J. (Biuro Usług Doskonalenia Zarządzania i Organizacji SYSTEM Kostrzanowski Kowalkow Okraska Sp.J.)
    • Centrum Edukacji Agat Waldemar Ałdaś
    • ELEKTROSFERA Aleksander Głód
    • Firma Usługowa DOMINATOR
    • Instalacje TFK S.C.
    • Kancelaria Podatkowo-Prawna "HOU" Sp. z o.o.
    • MP Service Sp. z o.o. z siedzibą w Stoczku Łukowskim
    • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Center Edyta Sołtys
    • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Komplex" Celina Prokop
    • VESCOM Sp. z o.o. Sp.K.
    • Saydak Institute Robert Sajdak
    • Shop Service Robert Jamrozik
    • Zakład Doskonalenia - KOMAG Sp. z o.o.
    • ZUMA Studio Marzena Mysłek Pydzik
    Rozwiń

Usługi medyczne:

    • Global Service M&A
    • Gabinet Słuchu i Mowy „anava” Barbara Dunowska
    Rozwiń

Organizacje pozarządowe:

  • Fundacja Ewy Błaszczyk „A kogo?”
  • Związek Harcerstwa Polskiego
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Polski Czerwony Krzyż
  • Polski Związek Łowiecki
    • Regionalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Częstochowie
    • OSP Mstów
    • Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Wspólna Troska"
    • Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie
    • Świętokrzyski Oddział Okręgowy PCK
    • Chełmskie Stowarzyszenie Rozwoju Społeczno – Gospodarczego CIVIS
    • Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Częstochowie
    • Stowarzyszenie Edukacji Bez Granic im. Wiceadmirała Józefa Unruga
    • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dąbrowno "Oświata"
    • Odrzańska Grupa Ratownicza
    Rozwiń

Firmy z sektora finanse:

  • Noble Securities S.A. Dom Maklerski
  • Pioneer Pekao Investment Management S.A.
  • Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
    • Biuro Kredytowe A. Krupińska
    • Eksperci NEMU Sp. z o.o.
    Rozwiń

Transport i spedycja:

  • DHL Express (Polska) Sp. z o.o.
  • C.H. Robinson Polska S.A. (Apreo Logistics S.A.)
  • Brenntag Polska Sp z o.o.
    • EuroBrajs (Usługi Transportowe Robert Lipowicz)
    • Zakład Handlowy „Gosia” Import Eksport Małgorzata Niemczyk
    • Przedsiębiorstwo Transportowo - Usługowo – Handlowe Eksport Import Andrzej Niemczyk
    • Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Marsław” Sławomir Maruniewicz
    • Euroscrap
    • Eurostal
    • Renata Młynarczyk Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowe
    • Przewóz osób Ewa Stępień
    • Trans Kinetik S.C.
    Rozwiń

Placówki oświatowe i wychowawcze, które nam zaufały:

    • Policealne Studium Edukacji Społecznej i Ekonomii - Częstochowa
    • Uniwersytet Śląski w Katowicach
    • IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie
    • I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie
    • Przedszkole w Olsztynie k/Częstochowy
    • Przedszkole "Klub Kubusia Puchatka" w Częstochowie
    • Gminne Przedszkole w Dąbrowie Zielonej
    • Gimnazjum w Lelowie
    • Publiczne Gimnazjum  nr 38 w Łodzi
    • Przedszkole Miejskie nr 35 w Łodzi
    • Szkoła Podstawowa w Nakle
    • Szkoła Podstawowa w Ślęzanach
    • Szkoła Podstawowa w Podlesiu
    • Gimnazjum w Dąbrowie Zielonej
    • Gimnazjum w Irządzach
    • Szkoła Podstawowa w Olbrachcicach
    • Szkoła Podstawowa w Soborzycach
    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie
    • Zespół Szkół w Siewierzu
    • Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
    • Zespół Szkół nr 2 w Koniecpolu
    • Miejskie Przedszkole nr 38 w Częstochowie
    • Szkoła Podstawowa nr 143 w Łodzi
    • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Zielonej
    • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Woli Mokrzewskiej
    • Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach
    • Szkoła Podstawowa Jacków
    • Szkoła Podstawowa w Rudnikach
    • Zespół Szkół w Dąbrowie Zielonej
    • Miejskie Przedszkole nr 32 w Częstochowie
    • Zespół Szkoły Podstawowej im Wł. Orkana i Gimnazjum Publicznego - Poręba Wielka
    • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym nr 48 w Częstochowie
    • Centrum Integracji Społecznej w Koniecpolu
    • Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie
    • Gminne Przedszkole w Olsztynie 
    • Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie z siedzibą w Połomi
    • Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach
    • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie
    • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu – Zdroju
    • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Radlinie
    • Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
    • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim
    • Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Soborzycach
    • Ogólnopolska Sieć Szkół Policealnych AWANGARDA Ligia Pawelec
    • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
    • Przedszkole Sióstr Opatrzności Bożej
    • Pszczyński Zarząd Edukacji
    • Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Ks. J. Popiełuszki
    • Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie
    • Publiczne Przedszkole w Przyrowie
    • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łysinach
    • Szkoła Podstawowa im. Ks. Ewalda Kasperczyka w Turzy Śląskiej
    • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Bluszczowie
    • Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi – Królowej w Dulowej
    • Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach
    • Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Dąbrowie Zielonej
    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Św. Stanisława Kostki w Częstochowie
    • Szkoła Podstawowa nr 38 im. L. Zamenhofa w Częstochowie
    • Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie
    • Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie
    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lelowie
    • Zespół Szkół nr 3 w Skoczowie
    • Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu – Zdroju
    • Gminne Przedszkole w Dąbrowie Zielonej
    Rozwiń